Ikona dekoracyjna

17 lutego 2022

Rozpoczynają się prace projektowe nad budową 4 km ciągów pieszo-rowerowych w gminie Szczawin Kościelny, powiat gostyniński.

 

Podpisana umowa na wykonanie dokumentacji projektowej, to pierwszy krok do przebudowy dróg 573 i 574 na terenie gminy Szczawin Kościelny. Zaprojektowane zostaną m.in. ciągi pieszo-rowerowych i kanalizacja deszczowa.

 

Jak podkreśla Dyrektor MZDW Grzegorz Obłękowski - Przebudowa drogi, a szczególnie budowa ciągów pieszo rowerowych jest niezwykle ważnym działaniem w kontekście poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

 

Zadanie jest realizowane w ramach współpracy z gminą Szczawin Kościelny, która podjęła decyzję o dofinansowaniu prac projektowych w kwocie 90 tys. zł. Projekt zakłada przebudowę DW 573 wraz z budową ciągu pieszo-rowerowego na odcinku 3 km, od miejscowości Kalin do miejscowości Budy Kaleńskie oraz DW 574 na odcinku 1 km w miejscowości Waliszew. Zgodnie z założeniem prace projektowe potrwają 2 lata. Łączny koszt opracowania dokumentacji to kwota 1 mln 228 tys. zł.

 

#BudujemyDlaWas