Ikona dekoracyjna

Długo wyczekiwana inwestycja rusza już niebawem!

Wkrótce ruszy rozbudowa drogi 721 od Piaseczna do Konstancina-Jeziorny. W ramach inwestycji zostanie wykonana nowa konstrukcja drogi a na skrzyżowaniu z ul. Przesmyckiego w Piasecznie wybudowane zostanie rondo turbinowe. Dla pojazdów skręcających w ul. Dworską zaprojektowano dodatkowy pas ruchu, podobnie będzie na skrzyżowaniach z ulicami Śniadeckich oraz Chylicką, gdzie powstaną nowe pasy do lewoskrętów oraz sygnalizacja świetlna. Ponadto na wlocie w ul. Chylicką rozdzielone zostaną kierunki ruchu na pas prawo - i lewoskrętu. Na skrzyżowaniu z ul. Kołobrzeską powstanie rondo. Dla zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów na drodze, po obu stronach drogi powstaną chodniki oraz ścieżki rowerowe, nowe przejścia dla pieszych i nowe oświetlenie.


Należy pamiętać, że droga to nie tylko warstwy bitumiczne ułożone na powierzchni. To również cala infrastruktura podziemna tj. sieci energetyczne, teletechniczne oraz sieci wodno-kanalizacyjne. W przypadku tej inwestycji przebudowane zostaną dziesiątki kilometrów infrastruktury podziemnej.


Realizacja inwestycji jest możliwa dzięki współpracy samorządu Województwa Mazowieckiego z gminami Piaseczno i Konstancin-Jeziorna, które łącznie pokryły 50% kosztów wykonania dokumentacji projektowej (534 435 zł). Koszt całkowitej realizacji inwestycji to 84 219 056, 96 zł. Wykonawcą jest firma SKANSKA S.A. Planowane prace potrwają 3 lata.