Ikona dekoracyjna

Podsumowanie 2023 roku

Rok 2023 dobiega końca. Zanim podejmiemy nowe wyzwania w 2024 roku, czas na podsumowanie. Łącznie na inwestycje i remonty wydaliśmy 642,1 mln zł!!


  • Na inwestycje w rozbudowę i przebudowę dróg wydaliśmy 349,7 mln zł. To o 88,7 mln zł więcej, niż w poprzednim roku.
  • Na remonty dróg wydaliśmy ponad 292 mln zł. Wydatki na modernizację dróg wzrosły o ponad 187 mln zł, względem poprzedniego roku.
  • W tym roku przebudowaliśmy i wyremontowaliśmy o 69,7 km więcej dróg niż w 2022 roku. Daje nam to 254 km dróg z nowymi nawierzchniami.


Wspólnym mianownikiem wszystkich zadań realizowanych przez MZDW jest zwiększanie bezpieczeństwa użytkowników naszych dróg. Dlatego w tym roku powstało wiele nowych chodników i ścieżek rowerowych, a co raz więcej przejść dla pieszych jest doświetlonych. Natomiast nowe nawierzchnie i szersze jezdnie zwiększają bezpieczeństwo kierowców.


Dziękujemy Zarządowi Województwa Mazowieckiego oraz Radnym Sejmik Województwa Mazowieckiego za wsparcie naszych działań w rozbudowie sieci dróg wojewódzkich. Dziękujemy wykonawcom i samorządowcom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować w tym roku. A przede wszystkim dziękujemy wszystkim mieszkańcom Mazowsza za rozsądne i bezpieczne korzystanie z dróg wojewódzkich. Pomyślności w nadchodzącym 2024 roku!